Return to por.Jaroslav Gargula

Memoriál por.Jaroslava Garguly XI.

XI. ročník Memoriálu o putovní pohár por. Jaroslava Garguly
Rok se s rokem sešel, máme opět konec června a pro náš sbor nastává každoroční příjemná povinnost s přípravou hasičských závodů o putovní pohár por. Jaroslava Garguly. V letošním roce v sobotu 27. 6. 2015 proběhl již 11. ročník této soutěže, ale zároveň byl tento ročník také v něčem nový. Nově se v letošním roce naše soutěž zařadila do břeclavské hasičské ligy. Účast potvrdila všechna družstva, která v této lize soutěží, a samozřejmě i družstva, která každoročně Memoriál podporují a jsou již pravidelnými účastníky. Letos se sjelo 19 družstev mužů a 9 družstev žen.
Po slavnostním nástupu a uctění památky položením kytice na hrob s tichou vzpomínkou na Jarka Gargulu a jeho kolegu Davida Kožušského odstartovalo soutěžní klání na místním fotbalovém hřišti v Moutnicích první družstvo mužů z SDH Hrušovany u Brna. Poté se na startovní čáru připravovalo domácí družstvo mužů „A“, které předvedlo krásný požární útok s časem 23,32 a v konečném pořadí z toho bylo velice pěkné 2. místo. Příčku nejvyšší – 1. místo a putovní pohár získali kamarádi ze sportovního družstva SDH Starý Lískovec-Sport s časem 22,28 a místo 3., tedy bronzové, obsadilo s časem 23,61 družstvo SDH Nesvačilka ze sousední vesnice. Po odběhnutí kategorie mužů byla upravena trať pro kategorii žen, kterou odstartovalo již tradičně domácí družstvo žen – mamin. Každoročně dokazují svoji bojovnost, staví se do boje s daleko mladšími ženami nebo dokonce i dcerami a obsadily pěkné 5. místo. V letošním roce se zrodilo nové družstvo moutnických žen a hned získaly bronzovou příčku s časem 35,91. Na 2. místě se umístilo družstvo SDH Poštorná s časem 31,92. Místo nejvyšší a putovní pohár v kategorii Ženy získalo s časem 28,37 družstvo u nás soutěžící poprvé – SDH Hodějice. Celým průběhem letošních závodů nás slovem provázel náš komentátor pan Robert Ostrovský, který si vede přesné statistiky všech závodů a občas nás také překvapí nějakým zajímavým záznamem z historie, na který jsme již dávno pozapomněli. V letošním roce nás při závěrečném vyhlášení pozlobilo počasí, ale i to se nakonec umoudřilo a tak se na úplný závěr mohli předvést i nejmladší hasiči našeho sboru a ukázat, jak celý rok pilně trénují.
Milou návštěvou nás poctila starostka SHČMS pro jihomoravský kraj paní Bc. Zdeňka Jandová, starosta obce Ing. Antonín Vymazal a členové aktivu zasloužilých hasičů manželé Ladislav a Naděžda Švejdovi. Také za námi přijeli na návštěvu přátelé z obce Chodouny s paní starostkou Marií Cimrovou. Celý den jsme zakončili posezením za hasičkou, kde jsme si dali dobré chlazené pivko a něco dobrého z grilu. Přišlo i na slzy dojetí, jelikož všichni muži, kteří si dokážou vážit práce druhých, odměnili Ivetu a Jitku kyticemi a krásným dárkem, který obě velice potěšil.
Velké díky patří všem rozhodčím, kteří se podíleli na zdárném průběhu fair play závodu, všem sponzorům za jejich podporu jak materiální, tak finanční a bez kterých by nešlo vytvořit tak kvalitní soutěž a samozřejmě všem, kdo se podíleli na přípravě letošního memoriálu.
Fotografie naleznete ve fotogalerii:
http://panu.rajce.idnes.cz/Memorial_por.Jaroslava_Garguly_2015/ nebo
http://bony-s.rajce.idnes.cz/XI.rocnik_Memorialu_o_putovni_pohar_por._J.Garguly_27._6._2015/

Vítězné družstvo žen Memoriálu 2015 SDH Hodějice

Vítězné družstvo žen Memoriálu 2015 SDH Hodějice

Vítězné družstvo mužů Memoriálu 2015 SDH Starý Lískovec - SPORT

Vítězné družstvo mužů Memoriálu 2015 SDH Starý Lískovec – SPORT

1 ping

  1. 1impeach

Napsat komentář