Return to por.Jaroslav Gargula

Memoriál por.Jaroslava Garguly XII.

Memoriál por. Jaroslava Garguly
Tak jako každý rok se i letos konal v naší obci na fotbalovém hřišti Memoriál por. Jaroslava Garguly. Při chystání soutěže pro dospělé to vypadalo, že všichni vykročili z postele tou správnou nohou, vzduch byl nasycen veselím, dobrou náladou a očekáváním, jak to celé dnes dopadne. I počasí nám přálo. Slunce hřálo do zad, na nebi se sem tam objevil neškodný mrak.
Úderem 10. hodiny se uskutečnil nástup všech družstev a rozhodčích. Poté se většina hasičů i nehasičů odebrala na hřbitov, kde jsme minutou ticha vzdali hold Jaroslavu Gargulovi.
A závody mohly začít! Role prvního soutěžního družstva se ujali naši kluci. Útok se jim velice povedl – nasadili čas 26,60 sekund a tím hodili rukavici ostatním soupeřům. Ti se opravdu snažili, byly vidět opravdu krásné útoky, ale postupem času bylo stále jistější, že kluci zůstanou na bedně.
I druhé družstvo našich kluků předvedlo parádní útok. Na start se nachystali jako čtvrtí v pořadí a s časem 28,34 sekund byli plni naděje, že i jim by to mohlo cinknout.
Ženská část závodů byla o poznání kratší. Aby ne, vždyť mužských družstev závodilo 17 a ženských „jen“ 8. My jsme sestavily dvě ženská družstva. První startovalo jako druhé v pořadí, druhé s názvem „PŘÍTELKYNĚ“ startovalo jako páté. Ač jsme bojovaly, seč nám síly stačily, s časy 34,15 a 31,01 sekund nám bylo jasné, že letos to necinkne. I tak jsme byly s našimi výsledky vcelku spokojené.
Když odsoutěžilo poslední ženské družstvo, trať se ještě jednou upravila. Na konci závodů totiž přišli na řadu ti nejmladší z našich řad, aby se pochlubili a předvedli se před domácím publikem. Nejdříve startovalo mladší družstvo a poté starší. Oba útoky se náramně povedly, děti překvapily i samy sebe, protože co si pamatuji, lepší časy se nám na závodech nepovedly.
Na úplný závěr přišel nástup a vyhlášení, vítězové byli po zásluze za své skvělé výkony odměněni. A jak jsme nakonec dopadli? Kluci se umístili na 1. a 4. místě, ženy na 4. a 6. místě. Může se zdát, že to nejsou nějaká extra dobrá umístění (kromě 1. místa), ale všichni jsme si to užili a jsme rádi, že se letos nikomu nic nestalo.
Vedoucí mládeže Monika Kopečková

(25.6.2016)