Return to por.Jaroslav Gargula

Memoriál por.Jaroslava Garguly VIII.

btyOpět po roce patřil poslední víkend v naší obci hasičům, kteří pořádali XIII. ročník Memoriálu o putovní pohár por. Jaroslava Garguly. Důkladné přípravy proběhly již v pátek a v sobotu dopoledne vypuklo hasičské závodění. V 10 hodin již tradičně zahájil slavnostní nástup starosta sboru a poté jsme se přesunuli k hrobu Jaroslava Garguly, abychom uctili jeho památku. Mezitím se na fotbalovém hřišti připravovalo první soutěžní družstvo, které přijelo ze Slovenska – DHZ Kúty.

Družstvo DHZ Kúty předvedlo krásný požární útok s pěkným časem 23,57 a zůstalo vedoucím favoritem po celou dobu soutěže v kategorii mužů, až do chvíle, kdy se na startovní čáru připravila družstva SDH Hodějice a SDH Jezeřany – Maršovice. Jejich souboj byl velice vyrovnaný a jejich výkony nakonec pěkně zamíchaly pořadím. SDH Jezeřany – Maršovice ukončilo požární útok s časem 22,74 a SDH Hodějice si odvezlo vítěznou pozici s časem 22,33 a trofej – Putovní pohár a titul vítěze ročníku 2017. To, že se nám daří každoročně uspořádat krásné závody, není záruka, že se podaří na domácí půdě domácím družstvům vždy vyhrát. V letošním roce se moutnickým mužům moc nevedlo. Ani jedno ze tří družstev nedosáhlo na stupně vítězů a to nejvýše umístěné skončilo těsně pod bednou s bramborovou medailí.

Zato ženy se do toho opřely s chutí. Po nutné úpravě trati, kdy se musí běžecká dráha zkrátit, se na startovní čáru postavilo družstvo žen SDH Moutnice II, které bylo složeno ze široké věkové kategorie. Nervozita byla znát, a proto si přály, aby to už měly za sebou. A podařilo se. Ukončily pokus s časem 27,37. Poté se postavily na start favoritky, ale nepodařilo se jim tento čas překonat stejně jako ostatním týmům. Jako poslední družstvo žen startovaly opět naše ženy SDH Moutnice, ale ani toto šikovné družstvo nepřekonalo vedoucí čas, a skončilo na krásném druhém místě. A tak se stalo, že poprvé za celou dobu konání závodů se podařilo zvítězit v kategorii žen domácímu družstvu SDH Moutnice II – a pak že třináctka je nešťastné číslo J.

Ani letos se nezapomnělo na náš nejmladší potěr, který se musel ukázat, jak také umí závodit a že se nebojí nečekaných událostí v podobě rozpojených hadic nebo studené vody. Jeho výkon byl náležitě oceněn sladkou odměnou při závěrečném vyhodnocení.

Patřičné a velké díky patří všem, kdo se podílí na uspořádání těchto závodů, ale i všem, kdo podporuje naši činnost svoji návštěvností.

 

1 ping

  1. 2delusive

Napsat komentář