Účast na hasičských závodech tzv. „Střelická osma“

Tento ryze sportovní víkend jsme zakončili naší nedělní účastí na hasičských závodech ve Střelicích u Brna, kde naši kamarádi pořádají velmi oblíbené a navštěvované závody dnes již s historickou hasičskou technikou, jejichž název hovoří sám za sebe – „Střelická osma“. Ano, zde se pokoušíme předvést divákům co nejlepší sportovní výkony se stařičkými důchodkyněmi, sportovními stroji PS 8. Střelickým pořadatelům slouží ke cti jejich snaha o zachování těchto nádherných klenotů, které jistě ještě nepatří do starého železa a my moutničtí hasiči budeme jisto jistě tyto závody rádi podporovat svojí účastí.
A jak by také ne, když se nám zde vloni podařil krásný výsledek v podobě 3.místa celkově a v dodatkovém závodě nejlepších pěti o selátko jsme všem vypálili rybník a čuník putoval do Moutnic. Bylo by krásné tento výsledek zopakovat i letos. Ambice jsme na to určitě měli. A v letošním roce jsme se o to chtěli pokusit již se svým vlastním strojem nad jehož resuscitací strávil tým chirurgů pod vedením primáře Romana Formánka mnoho hodin a bezesných nocí a dnes jsme se měli na vlastní oči přesvědčit zda-li byli všechny operace úspěšně zvládnuty a náš stroj je konkurenceschopný ostatním. Do závodního pelotonu jsme letos nasadili hned dva závodní týmy – muže „A“ i „B“, které samozřejmě přijeli podpořit i naši věrní fanoušci.
Po slavnostním nástupu a poradě velitelů se už na startu připravovalo první družstvo, kterými byli naši kamarádi z Brna-Bohunic. Těm se jejich pokus vydařil a tak výkonem 37,67 s. stanovili základní čas pro všechny ostatní družstva. Naše mužské „áčko“ šlo na start jako čtvrté v pořadí. Příprava na základně proběhla bez problému, stroj se rovněž podařilo nastartovat, takže jsme byli všichni plni očekávání, jak se našim borcům povede. Bohužel se na naší mašině projevila značná nervozita z prvního ostrého závodu a také nečekané pooperační komplikace, takže jsme přihlížející diváky více než výsledkem (52,61 s.) zaujali kouřovými efekty na základně, kterými jsme značnou část Střelic zahalili do neproniknutelné mlhy. Tady se opět naplno projevilo naše přátelství se střelickými hasiči, kteří ihned přispěchali s nabídkou zapůjčení jejich záložního stroje PS 8 a my před nimi smekáme svůj pomyslný klobouk – kluci, děkujeme. Této nabídky využilo naše mužské „béčko“, které šlo na start jako třinácté v pořadí a věřte, nebo ne, svým perfektně zvládnutým pokusem a výsledným časem 33,98 s. šlapali na paty i domácím favoritům ze Střelic. Nakonec nám tento čas vynesl v konečném součtu krásné a nečekané 3.místo celkově a zopakování loňského umístění. Pro naše „béčko“ však dnešní závody ještě neskončili, stali se přímými účastníky dodatečného rozstřelu prvních pěti družstev dnešního klání o prémii – selátko. Na základnu šli jako čtvrtí a jejich výkon se jim oproti soutěži samotné podařilo o něco málo vylepšit na konečný čas 33,75 s. a ten nakonec znamenal tu skutečnost, že jsme všichni mohli propuknout v obrovský gejzír radosti, neboť selátko se opět stěhuje do Moutnic. V tomto duchu radosti a spokojenosti se neslo i závěrečné vyhlášení výsledků. Ani domácí však nemuseli být smutní, neboť obsadili první dvě příčky před našimi borci a ještě jednou jim musíme za jejich podanou pomocnou ruku poděkovat a pozvat je k nám do Moutnic, aby nám pomohli společnými silami selátko ugrilovat a hlavně sníst. Kluci, máte to u nás. Po návratu domů jsme hned selátko seznámili s naším mrazákem, kde bude odpočívat do té doby, než přijde jeho čas. Takže ticho ať jej nevzbudíme a za rok zase ve Střelicích určitě nashledanou …

Sestavy mužstev –
Muži „A“ : Mojmír Matula, Zdeněk Dostál, Roman Formánek, Lukáš Dohnálek, Lukáš Žáček, Josef Gargula ml. a Václav Hrdý
Muži „B“ : Stanislav Hemala, Vojtěch Hemala, Lukáš Dohnálek, Jiří Flodr, Lukáš Žáček, Barbora Husáková a Václav Husák
Podpora fanoušků : Václav Havránek, Kateřina Pečenková, Marcela Čermáková, Jitka Flodrová, Lukáš Flodr, Magda Formánková, Martin Formánek, Tomáš Formánek, Zdeněk Riedl a Šimon Riedl

 

Video zde

Galerie zde

http://bony-s.rajce.idnes.cz/Strelicka_osma_-_6.9.2009/