Šaratický železný hasič

Lokace: Šaratice

V sobotu 10. Srpna 2013 pořádali přátelé hasiči ze Šaratic premiérový ročník soutěže TFA neboli Šaratický železný hasič. Neváhali jsme a kolegy ze šaratic jsme se vydali podpořit i my konkrétně členové Marek Vaculík, Lukáš Dohnálek a Václav Husák.

Po příjezdu na místo konání,což byl prostor za obecním úřadem byli všichni závodníci i diváci přivítáni, proběhlo krátké seznámení s tratí a pravidly a pak již nic nebránilo začátku soutěže.

Protože jsme tuto ani podobnou soutěž ještě nikdy neabsolvovali byli jsme opravdu napjatí co nás čeká. Jako první se z našich závodníků na startu objevil Václav Husák a klidným tempem trat´ až na zamotání se do lana na poslední překážce zvládnul. Po delší pauze se na startu objevil Lukáš Dohnálek a rovněž klidným a vyrovnaným výkonem trat´ dokončil. Posledním z našich borců byl Marek Vaculík,který se také pustil do závodu s chutí a svůj pokus pěkně zvládnul až na poslední překážku kde se seknul a ztratil bohužel něco přes minutu.

V celkovém pořadí se Václav Husák zařadil na devatenácté místo z dvaceti sedmi závodníků, Lukáš Dohnálek téměř shodným časem hned za něj na dvacáté místo a Marek Vaculík kvůli pro něj smolné poslední překážce na místo dvacátésedmé.

Protože jsme jeli především si tento typ soutěže vyzkoušet a také podpořit Šaratické hasiče byli jsme se svými výsledky spokojeni i když je rozhodně co zlepšovat.

Soutěž probíhala plynule a až na pár nesrovnalostí s pravidly mezi rozhodčími bez problémů. Vzhledem k tomu,že se jednalo o první ročník lze i toto určitě pořadatelům odpustit.

Děkujeme Šaratickým hasičům za pěknou soutěž. Našim fanouškům na místě za podporu  a věřím,že jsme na soutěži TFA v Šaraticích nebyli naposled.