Požár trávy v Těšanech

Lokace: Těšany
22.8. 2013 v 15:25 byl vyhlášen požární poplach na požár trávy v Těšanech v části Šinkvický dvůr
CAS 32 vyjela s osádkou: Oprchal Petr, Urban Svatopluk a Vaculík Marek
DA Avia s osádkou: Husák Petr, Husák Václav a Dohnálek Lukáš
Na místo zásahu se naše jednotka dostavila jako první a průzkumem byl zjištěn požár hromady rostlinného původu, klestí a okolní trávy,který se šířil. Byl nasazen D proud a několik lopat a kopáčů k rozhrabání hromady. Po příjezdu další jednotky ze Šitbořic byl nasazen ještě C proud. Posléze se dostavila jednotka z PS Židlochovice, jejíž velitel si převzal velení. Z místo byla odvelena JSDH Šitbořice pro vyčerpání veškerých zásob vody a povolána domácí JSDH Těšany.Na místě zůstávala rovněž JSDH Žatčany v záloze.
Po provedené likvidaci požáru byli jednotky odveleny zpět na základny.
Návrat 16:35 Zasahující jednotky: JSDH Moutnice, JSDH Šitbořice, PS Židlochovice, JSDH Žatčany a JSDH Těšany.