Požár pole Křepice

Lokace: Moutnice směr Křepice
V pátek 26.7. v čase 18:46 byla naše jednotka povolána k požáru pole o rozloze 5 metrů čtverečních za obcí Moutnice směrem na Křepice.
CAS 32 T 148 vyjela s osádkou:strojník Oprchal Petr, velitel Husák Václav a Vaculík Marek. DA Avia 12 vyjela s osádkou: Strojník Dohnálek Jiří, velitel Dohnálek Lukáš a Dohnálek Vít. Po příjezdu na místo byl zjištěn požár vzrostlého obilí u osady Nový dvůr v k.ú. obce Nikolčice o rozloze asi 10×20 metrů,který již prolévala skupina mužů majitele pole s fekálním vozem. Jednotka tak provedla kontrolu,informovala operační středisko a vyčkala příjezdu profesionální jednotky PS Židlochovice.Na místo se ještě dostavila jednotka ze Žatčan.
Po příjezdu profesionálních hasičů bylo předáno velení.Velitel si zjistil potřebné informace od majitele a jednotky byli odeslány zpět na základny. Škoda byla stanovena na 1 000kč. Zasahující jednotky: JSDH Moutnice, PS Židlochovice, JSDH Žatčany.