Rozsáhlý požár hospodářského stavení zhruba 3-4 km. za obcí Těšany ve směru na Šaratice.

01:09 vyhlášen KOPIS požár budovy bývalého seníku – jednalo se o
rozsáhlý požár hospodářského stavení zhruba 3-4 km. za obcí Těšany ve směru na Šaratice
01:19 výjezd T 148 CAS 32 s osádkou 1+2 (Riedl Zdeněk, Gargula Josef ml., Formánek Roman)
Naše jednotka i přes poruchu sirény, která nehoukala vyjížděla během deseti minut k nahlášenému požáru hospodářské budovy a to díky systému rozesílání SMS zpráv z KOPIS na mobilní telefony členů dobrovolných jednotek. Tady se přímo v praxi ukázalo, jak je tento nový způsob vyhlašování poplachu pro dobrovolné jednotky důležitý a může v takovémto případě zcela nahradit zvuk sirény.
Jednotka vyjela s technikou T 148 CAS 32 s osádkou 1+2, výjezd nahlásila pomocí vysílačky na KOPIS. Jednalo se o rozsáhlý požár hospodářské budovy (bývalého seníku) o rozměrech asi 100×40 m., která stála zcela samostatně v poli asi 3-4 km. za obcí Těšany ve směru na Šaratice. Už při příjezdu naší jednotky na místo zásahu bylo zdálky vidět plameny, které již zcela pohltily celou budovu seníku.

objekt-byl-leta-nepouzivany-300x224 objekt-byl-uz-kompletne-zniceny-300x224 stav-po-prijezdu-na-misto-300x224

Střecha byla již v té době propadlá, hořely i přilehlé čtyři unimobuňky. Jednotka se nahlásila veliteli zásahu, který ji ponechal v záloze na silnici. Zásahu se kromě naší jednotky zúčastnili hasiči z HZS Židlochovice, JSDH Těšany a JSDH Šitbořice. Po provedeném průzkumu rozhodl velitel zásahu o tom, že nebude nasazovat další síly ani prostředky na uhašení požáru, který nic ani nikoho neohrožoval. Budova stála zcela osamocena v poli, daleko od obydlené oblasti a bylo by neekonomické se v takovéto fázi požáru snažit o její uhašení. Velitel zásahu rozhodl, že na místě zůstane místní dobrovolná jednotka JSDH Těšany, která bude střežit požářiště až do úplného vyhoření. Po odevzdání dílčí zprávy o zásahu byla naše jednotka odeslána zpět na domovskou základnu.
02:50 – návrat jednotky na základnu, úklid výstroje a výzbroje, vypsání jízdního výkazu, akceschopnost jednotky
nahlášena na Kopis.

stav-po-ranu-300x224 zbytky-unimobunek-300x224 jsdh-tesany-v-akci-300x224