Dopravní nehoda dvou osobních automobilů

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů za zhruba dva kilometry před obcí Telnice směrem na Brno.5:28 – Nám byl vyhlášen Kopisem poplach.
5:31 – Vyjíždí T 148 ve složení Oprchal Petr,Dostál Zdeněk a Dostál Richard ( v sobotu ráno a vyjíždíme do tří minut……..)
sedm minut po ní vyjíždí druhé vozidlo DA Avia 30 s osádkou Matula Mojmír,Riedl Zdeněk,Husák Petr,Žáček
Lukáš a Novotný Pavel.
Naše jednotka se dostavila na místo jako první a jak už jsem se zmínil se jednalo o dopravní nehodu dvou osobních automobilů z nich jedno se nacházelo na poli cca 20 metrů od hlavní silnice ( směr Hodonín ) a druhé na hlavní silnici směr Brno.

porada-na-miste-300x224

Po příjezdu na místo nehody a následném průzkumu posádka havarovaného vozidla sdělila veliteli zásahu,jímž byl Petr Oprchal,že se řidič je zraněný a zaklíněný ve vozidle.

auto-ktere-zustalo-na-silnici-300x224 auto-v-poli-300x224

Pomocí páčidel,které máme pro tyto případy ve voze k dispozici se snažily  otevřít poškozené dveře na místě řidiče,což se jim nepodařilo.Proto bylo rozhodnuto,že bude zraněný řidič vyproštěn přes místo spolujezdce a předán do péče rychlé záchranné služby.

prijezd-zachranne-sluzby-300x224

Po příjezdu druhého vozidla  Avia odeslal  velitel zásahu  další členy jednotky na průzkum k druhému účastníkovi na poli a zbytek jednotky zabezpečil místo nehody a řídil dopravu.Po příjezdu HZS  Židlochovice předáváme velení a ještě nějaký čas ještě pomáháme s dopravou.

policie-cr-300x224

Poté naši jednotku velitel HZS Židlochovice posílá zpět na domovskou základnu.
6:04 – Návrat obou aut zpět na základnu,uložení použitých věcí ,vypsání jízdních dokladů a nahlášení zpět na KOPIS.