Požár větrolamů v Moutnicích

K dalšímu požáru jsme byli vysláni dne 26.5. v 13:27 hodin. Nahlášen byl požár trávy ve větrolamu za obcí Moutnice směrem na Velké Němčice v rozsahu 20 metrů.
V této době se právě nacházeli dva naši členové na přehlídce techniky a proto s technikou Tatra 148 se po domluvě s operačním důstojníkem dostavili na místo zásahu z této akce, plně ustrojení !
Druhé výjezdové vozidlo Da Avia 12 vyjelo v čase 13:32 v počtu 1+4 (strojník Tobiáš Putna, velitel Novotný Pavel, Hemala Vojtěch, Husák Václav a Dohnálek Vít)
Po dojetí na místo a provedeném průzkumu byl zjištěn požár trávy a hrabanky ve větrolamu který se vlivem větru a suchého počasí rozšířil na celkovou plochu přibližně 90×5 metrů. Nasazeny byly jednoduché hasební prostředky,kterými jsme se snažili zastavit frontu požáru.Mezitím se na místo dostavila jednotka PS Židlochovice a vzápětí i naše CAS 32 T148. Velitel zásahu rozhodl o nasazení nejprve D proudu a také dvou C proudů z naší CAS. Po příjezdu ostatních jednotek (JSDH Šitbořice a Žatčany) se jednotky zapojili do hašením s C proudem ze svých CAS. Po lokalizaci došlo ještě k likvidaci doutnajících ohnisek a celkovému prolití zasažené plochy.
Po této likvidaci se všechny jednotky odebrali na své základny.
Návrat na základnu 14:50.
Úklid. Nahlášení akceschopnosti.