Požár technické budovy v Těšanech pod přehradou

27. prosince – 18:42 vyhlášen KOPIS požár nízké budovy v Těšanech – podle hlášení se

mělo jednat o požár technické budovy u přehrady
18:50 výjezd DA Avia 30 s osádkou 1+4 (Putna Tobiáš, Formánek Roman,
Riedl Zdeněk, Dostál Zdeněk a Dohnálek Ctibor)
Naše jednotka se dostavila na místo zásahu jako druhá, ihned po domácí jednotce
z Těšan. Po příjezdu na místo zásahu se mužstvo ihned zapojilo do průzkumu údajného místa požáru. Ve dvojicích za pomocí baterek prozkoumali přilehlou technickou budovu a celé okolí těšanské přehrady. Naše jednotka však nenalezla žádné ohnisko požáru, ani stopy po údajném hoření. Zjištěné poznatky předali veliteli jednotky profesionálních hasičů ze stanice Židlochovice, kteří se mezitím dostavili na místo zásahu a ihned si převzali velení.
Po krátké poradě velitelů byly vydané patřičné rozkazy – naše jednotka s vozidlem DA Avia byla vyslána k průz-kumu přilehlého okolí (pole a vinice), aby tak byl vyloučen pohyb nežádoucích osob, či případného jiného ohniska požáru. Ostatní jednotky se ještě jednou pokusili za pomocí průzkumu prohledat údajné místo požáru. Na místo se dostavila i Policie ČR a vyšetřovatel z centrální požární stanice Brno-Lidická.
Naše jednotka se vrátila z průzkumu asi po 20 minutách a nenalezla v okolí žádných známek po požáru, či pohybu cizích osob. Tyto informace předala veliteli zásahu. Všechny tyto zjištěné poznatky budou sloužit Policii ČR, protože tento údajný požár bude předmětem dalšího vyšetřování.
Jelikož nebylo nalezeno žádných známek požáru rozhodl proto velitel zásahu o ukončení zásahu, místo předal Policii ČR a jednotky byly po vypsání a odevzdání zprávy o zásahu odeslány zpět na domovské základny.
20:00 návrat jednotky na základnu, úklid použité výstroje, vypsání jízdního
výkazu, akceschopnost jednotky nahlášena na Kopis.Zápis vypracoval jednatel SDH Moutnice
Zdeněk Riedl.

franta-300x225 hala-vevnitr1-300x225 hala-vevnitr-300x225 uklid-vystroje-300x225 zdenek-a-zdenek-300x225