Požár slámy v Nesvačilce

16.6. v čase 18:35 ohlášen požár asi 6 balíku slámy u obce Nesvačilka

18:38 výjezd CAS s osádkou: velitel- Dohnálek J., strojník- Kohoutek P. a Husák V.

18:40 výjezd DA s osádkou: velitel- Oprchal P., strojník- Žáček L., Vaculík M., Janoušek P. a Dohnálek V.

Dalších 5 členů zásahové jednotky bylo v záloze na hasičské zbrojnici.

Po příjezdu na místo události, kde již zasahovala domácí jednotka jsme podpořili hašení jedním C proudem z naší CAS. Nejprve jsme uhasili kolem stohu rozhořívající se trávu v příkopě a poté jsme hasili samotné balíky. Z důvodu velkého zadýmení byli zasahující členové  při prolévání hořící slámy vybavení dýchací technikou na ochranu jejich dýchacích cest.

Návrat na základnu 20:45

 

Zasahující jednotky: JSDH Nesvačilka, JSDH Moutnice, PS Židlochovice a JSDH Žatčany.