Požár trávy za obcí Moutnice ve směru na Velké Němčice

8.6. v čase 11:14 ohlášen požár trávy za obcí Moutnice ve směru na Velké Němčice.
Výjezd CAS v čase 11:18 s osádkou: velitel – Oprchal P., strojník – Kohoutek P. a Husák V.
Výjezd DA 11:21 s osádkou: velitel – Tobiáš P., strojník – Dohnálek J., Dohnálek L. a Dohnálek V.
Po příjezdu na místo jsme ihned započali s hašením pomocí jednoho C proudu. V průběhu zásahu bylo projíždějícím autem nahlášeno další ohnisko ve směru na Velké Němčice. Jednotka o této skutečnosti informovala operačního středisko a osádka DA odjela k tomuto ohnisku. Po likvidaci prvního ohniska odjela osádka CAS k druhému ohnisku, které bylo již zlikvidováno. Mezitím byl oznámen nález dalšího ohniska a to u odbočky na Nosislav a jednotka se tak odebrala na toto místo. Zde již zasahovala profesionální jednotka z Židlochovic pomocí dvou Vysokotlakých proudů kde jeden z nich obsluhovala osádka našeho DA. Posléze se na místo dostavila JSDH Žatčany, která zůstala v záloze a povolána byla JSDH Velké Němčice, protože třetí ohnisko se nacházelo na katastru jejich obce.
Spotřeba vody 3000l. Návrat: 12:00
Zasahující jednotky: JSDH Moutnice, PS Židlochovice, JSDH Žatčany a JSDH Velké Němčice.