Požár nákladního automobilu na D2

104:09 vyhlášen KOPIS poplach – požár dopravního prostředku na
dálnici D2 na 24 km ve směru na Bratislavu – jednalo se o
požár přívěsu maďarského kamiónu se zvířaty, byl vyhlášen
I.stupeň poplachu.
04:14 výjezd CAS 32 T 148 s osádkou 1+3 ( Oprchal Petr, Matula
Mojmír,Dostál Zdeněk a Dostál Richard ).
04:16 výjezd DA Avia 30 s osádkou 1+6 ( Riedl Zdeněk, Kohoutek
Petr, Hrdý Václav, Žáček Lukáš, Novotný Pavel, Dohnálek
Jiří ml. a Husák Petr ).
Jednotka byla Kopis vyslána k požáru přívěsu na dálnici D2 ve směru na Bratislavu na 24 km (asi 1 km od sjezdu na Hustopeče). Najet na dálnici však bylo nutno v Blučině, proto byly k této události kromě HZS Břeclav vyslány jednotky HZS Židlochovice, JSDH Židlochovice, Moutnice a Blučina, které měly k této události mnohem rychlejší dojezd i přesto, že se stala na břeclavském okrese. Naše jednotka se ihned po příjezdu na místo zásahu nahlásila veliteli zásahu z CPS Břeclav. Ten naši jednotku ponechal v záloze. V době našeho příjezdu byl již požár lokalizován a ve 04:33 hod. proběhla jeho konečná likvidace. Jednalo se o požár přívěsu maďarského kamiónu se zvířaty (prasaty), který pravděpodobně vznikl vinnou přehřátí brzdového obložení na zadní nápravě přívěsu. Řidiči se podařilo včas odstavit hořící přívěs do odstavného pruhu a odpřáhnout jej od tahače. Po uhašení požáru docházelo k ochlazování hliníkové konstrukce přívěsu a ke kropení vystrašených a stresovaných zvířat. Na místě zásahu byla již i Policie ČR. Velitel zásahu rozhodl o tom, že přítomnosti naší i ostatních dobrovolných jednotek již nebude potřeba. Naše jednotka mu odevzdala dílčí zprávu o zásahu a byla odeslána zpět na svoji domovskou základnu.
05:20- návrat jednotek na základnu, vypsání jízdního výkazu,
akceschopnost jednotky nahlášena na Kopis.
Vzápětí však byla zjištěna závada na naší CAS 32 T 148 – prasklý svár na nádrži s vodou u odkalovací trubky za zadní nápravou jímž vytékala voda z nádrže. Vozidlo bylo proto pro dobu nezbytnou k opravě odhlášeno z poplachového plánu JmK.