Požár hospodářského stavení zhruba 1 km za obcí Těšany

04:39 vyhlášen KOPIS požár nízké budovy – jednalo se nahlášený požár hospodářského stavení04:45 výjezd T 148 CAS 32 s osádkou 1+2 (Oprchal Petr, Mojmír Matula a Tobiáš Putna)
04:53 výjezd DA Avia 30 s osádkou 1+3 ( Formánek Roman, Riedl Zdeněk, Novotný Petr a Husák Vít ml.)

auta-300x225

Naše jednotka ihned po příjezdu na údajné místo zásahu započala z prohledává- ním terénu, projížděla trasu nahlášené události mezi obcemi Těšany a Šaratice, kde se setkala jednak z profesionálními hasiči ze stanice Židlochovice a také s domácí jednotkou z Těšan. Druhá naše jednotka s DA Avia projížděla méně dostupný te-rén mimo hlavní silnici např : Šinkvický dvůr, ale ani ona nenalezla žádných známek požáru.

tobias-putna-300x225

Hlavní činností naší jednotky byl tedy průzkum, který vedl k jednoznačnému závěru – jednalo se o planý poplach, kdy někteří z našich „spoluobčanů“ takto zkouší akceschopnost a připravenost našich jednotek. Tyto zjištěné skutečnosti byly nahlášeny veliteli zásahu z PS Židlochovice a ten následně odeslal naši jednotku zpět na domovskou základnu.
05:22 – návrat jednotky na základnu, úklid výstroje a výzbroje, úklid šatny jednotky, vypsání jízdního výkazu ,akceschopnost jednotky nahlášena na Kopis.

uklid-satny-225x300

Zápis  Z. Riedl