Poplach – požár komína RD v Borkovanech

 22:43 vyhlášen KOPIS poplach : požár komína RD v  Borkovanech (BV) – I.stupeň, vyslány 4 jednotky

22:53 výjezd CAS 32 T 148 s osádkou 1+2 ( Kohoutek Petr, Dostál Zdeněk a Husák Petr )

Záloha v hasičské zbrojnici : Riedl Zdeněk a Havránek Václav

Naše jednotka byla KOPIS vyslána k nahlášenému požáru komína RD v Borkovanech, kam se dostavila mezi prvními společně s JSDH Klobouky a JSDH Šitbořice. Jednotka začala ihned s průzkumem místa události, kterým bylo zjištěno, že šlo pravděpodobně o zahoření sazí v komíně. Komínové těleso v době příjezdu jednotek nevykazovalo žádných známek hoření, jednotka provedla vizuální kontrolu komína i jeho teploty a tyto i další zjištěné skutečnosti předala veliteli jednotky profesionálních hasičů ze stanice Hustopeče, kteří se mezitím dostavili na místo zásahu a převzali si řízení tohoto zásahu. Ten po provedeném průzkumu a vyhodnocení všech skutečností rozhodl o ukončení zásahu a odeslání všech jednotek zpět na své domovské základny. Naše jednotka ještě před odjezdem odevzdala vyplněnou dílčí zprávu o zásahu.

23:35 – návrat jednotky na základnu, vypsání jízdního výkazu, akceschopnost
jednotky nahlášena na Kopis