Beseda s spisovatelkou Kateřinou Tučkovou

Dne 7. 11. 2014 v odpoledních hodinách proběhla ve spolupráci s Červeným křížem v naší hasičské zbrojnici beseda s místní rodačkou, spisovatelkou Kateřinou Tučkovou. Beseda byla zaměřena na povídání o knize Žítkovské bohyně, která se zakládá na skutečných událostech. V průběhu besedy jsme se dozvěděli, kdo vůbec byly ty Žítkovské bohyně, kde a jak žily. Vyslechli jsme krátkou ukázku z této knihy, poslechli si ukázku  folklorních písní, které se na tomto území Bílých Karpat za dob bohyní zpívali. Beseda byla velice zajímavá a zúčastnilo se ji skoro stovka posluchačů nejen z naší obce, ale i z okolí.

Kateřina Tučková není jenom autorkou této knihy, která byla zrežírovaná do divadelního představení, ale je i autorkou další knihy Vyhnání Gerty Schnirt, která pojednává o násilném odsunu Němců  z Brna po druhé světové válce, ale to snad zase někdy brzo na další besedě s touto mladou a nadanou spisovatelkou s rodnými kořeny v Moutnicích.

tuc1 tuc2 tuc3 tuc4