X. ročník memoriálu por. Jaroslava Garguly

Již tradičně každý rok patří poslední červnový víkend v naší obci hasičům, nebylo tomu letos jinak. 28. června 2014 se uskutečnil ve spolupráci s obecním úřadem v Moutnicích X. ročník memoriálu por. Jaroslava Garguly. Byl to mezník v těchto závodech nejen proto, že tento ročník byl jubilejní desátý, ale stal se také součástí oslav 125. let vzniku sboru dobrovolných hasičů u nás v Moutnicích. Soutěže se zúčastnili nejen družstva z okolních sborů, ale opět nás navštívili naši kamarádi ze spřáteleného sboru Bratislava – Dúbravka, kteří si u nás vždy rádi zasoutěží, a udržujeme spolu mezinárodní spolupráci. Naše družstva mužů i žen, letošní rok toto výročí oslavila velice pěkným úspěchem, kdy družstvo mužů skončilo na krásném druhém místě z jedenácti soutěžních družstev a družstvo žen „ mamin“ obsadilo také krásné druhé místo z šesti soutěžních družstev žen. I letos, jako v předešlých letech se předvedla i naše nejmladší družstva, která vůbec nezahálela a poctivě se připravovala na každý svůj závod nejenom v kategorii mladších a starších družstev, ale i v kategorii dorostenecké.

Milou návštěvou nás poctila starostka obce Chodouny   p. Marie Cimrová, kde byli naši členové výjezdové jednotky pomáhat minulý rok při úklidu po povodních. Přivezla nám poděkování ve formě nádherného dortu našeho hasičského vozu CAS 32, se kterým jsme se za hasičkou vyfotili a s chutí nám vlastní ho snědli. Samozřejmě nechyběla výborná pečená kýta a lahodný pivní mok Kozel 12. Toto přátelské posezení pokračovalo neformálně až do pozdních nočních hodin.

Každý, kdo s námi strávil toto krásné slunečné dopoledne a odpoledne určitě nelitoval, odnesl si pěkné zážitky z tohoto závodu. Děkujeme obecnímu úřadu za jeho podporu při zajištění zdárného průběhu a v příštím roce se opět těšíme na hojnou účast nejen soutěžních družstev, ale i diváků z řad našich spoluobčanů a fandů požárního sportu.

Více fotografii z této akce naleznete na  : http://bony-s.rajce.idnes.cz/Memorial_2014/

 

ewfewfw nbv qewqeq