Výlet do kina a návštěva letecké záchranné služby

Výlet 12.11.2016 na letiště Brno-Tuřany a do kina Brno-Olympia

V sobotu jsme se ve 13 hodin netradičně sešli u hasičky. Proč? Nejeli jsme na žádné závody, ale na výlet! Jako první nás čekala návštěva letiště Brno-Tuřany, kam jsme se jeli podívat na záchranářský vrtulník. Možnost vidět vrtulník z takové blízky a smět se v něm i vyfotit se nenaskytne každý den. My jsme si jej mohli prohlédnout i díky Martinu Formánkovi a Pavlu Springinsfeldovi, kteří v létě zachránili staršího člověka přivoláním záchranářské služby, za což jim patří velký dík.

Povídání to bylo vskutku zajímavé. Dozvěděli jsme se například, že posádka sestává ze záchranáře, pilota a lékaře a ukázali nám i celý vrtulník – motor, prostor pro převoz raněného, kabinu a další části vrtulníku. Na závěr prohlídky jsme dokonce na vlastní kůži pocítili odlet vrtulníku, protože zazněl akustický signál pro vzlet. Někdo někde potřeboval pomoc. Po odletu vrtulníku jsme se rozloučili s panem Panenkou, který nám prohlídku umožnil, a zamířili směr Olympie.

Po příchodu do budovy na nás čekalo překvapení. Aby toho záchranářství za jeden den nebylo málo, studenti vysoké školy přichystali pro děti i dospělé ve středu Olympie praktické ukázky ošetření poranění. Nejvíce se nám líbil plyšový medvěd, který měl kolem sebe položené barevné polštářky představující srdce, ledviny, játra, plíce a další důležité orgány.

Zakoupili jsme si lístky, udělali dvaceti minutový rozchod, pak nakoupili popkorn a hurá na film Trolové! Příběh vyprávěl o dceři krále trolů, kvůli které byli někteří trolové uneseni a ona se je vydala zachránit. Animovaná pohádka se nám líbila, hodně jsme se u ní nasmáli. Nakonec nás čekala už jen cesta domů.

Doufám, že si všichni takovéto loučení se sezónou užili aspoň tak jako já. Závěrem bych chtěla poděkovat všem, kdo se podíleli na organizaci a dopravě, zvláště pak Jitce Flodrové.

Vedoucí mládeže Monika Kopečková

Fotografie z tohoto výletu naleznete na :

http://sdh-moutnice.rajce.idnes.cz/Vylet_Alfa-Helicopter/