Resumé dětského dne

Dětský den se zvířátky – 4. 6. 2017

 První neděle v červnu patřila moutnickým dětem a nejen jim. V letošním roce děti putovaly celé odpoledne se zvířátky. Po registraci obdržely tašku, do které po splnění úkolů na stanovištích sbíraly různé odměny a také body k závěrečnému vyhodnocení. S čápem lovily rybičky, u myšek kutálely sýr, oslíkovi pomáhaly nosit polínka, u slepiček sbíraly vajíčka, u opic zachraňovaly malé opičky, slonovi pomáhaly srazit plechovky, s medvědem a liškou házely šišky do terče, s klokanem si zaskákaly, u žirafy si lámaly hlavu se skládankou a s kočkami lovily myši.

 V průběhu krásného odpoledne byla k mání spousta dalších atrakcí pro děti – jízda na speciálně upravených kolech, hašení hořícího domečku a tetování. I letošní Dětský den měl překvapení pro všechny. To spočívalo v komentované ukázce hašení hořícího kina, kterou nám předvedla naše výjezdová jednotka moutnických hasičů, a dále prezentace velkokapacitní cisterny, kterou nám přijeli ukázat profesionální hasiči HZS Židlochovice. Na závěr byly všechny děti oceněny medailemi, ti nejlepší z nich byli vyhlášeni a odnesli si tak domů krásné ceny.

Samozřejmě po celé odpoledne se o občerstvení staral náš hasičský výčep, kde jsme si mohli dát samé dobroty a všechny soutěžící děti zmrzlinu.

Na závěr bych velice ráda poděkovala všem účinkujícím a celému zázemí, které se podílí na organizaci akcí, které připravujeme, ale i vám všem, kdo nás podporujete a navštěvujete tyto akce, které pro vás pořádáme.

Za SDH Moutnice – Flodrová Jitka              

 

Fotografie z této akce naleznete ve fotogalerii:

http://bony-s.rajce.idnes.cz/Detsky_den_za_hasickou_2017/