Požár zahradního domku Jalovisko

Dne 25.11.2015 v čase 15:47 byl JSDH Moutnice vyhlášen požární poplach s tím, že došlo k požáru zahradního domku na konci obce Moutnice směrem na Jalovisko.

Jednotka vyjela s oběma zásahovými vozidly v celkovém počtu 1+7. První vozidlo se na místo dostavilo do pěti minut od vyhlášení, jednalo se o plechovou boudu určenou k uskladnění zahradnických potřeb a plastových květináčů v blízkosti ČOV.  Družstvo započalo s hašením za pomocí D proudu nejprve zvenku objektu a po dostrojení o dýchací techniku započalo s hašením uvnitř objektu. D proud byl následně doplněn o C proud použitý na ochlazování konstrukce z venku a ochlazování okolí. Po nalezení a lokalizaci ohniska byl prostor ponechán prázdný k odvětrání a vyšetření místa zjišťovatelem příčin požáru, který se mezitím na místo dostavil.

V době vyšetřování požáru se na místě nacházeli již všechny povolané jednotky a velitelem zásahu se stal velitel PS Židlochovice. Po prohlídce vyšetřovatelem došlo k rozbourání slepených plastů bourací sekyrou a prolití místa požáru. Na závěr  družstvo hasičů ze Židlochovic provedlo kontrolu pomocí termokamery a poté byli všechny jednotky odeslány zpět na základny.

Zasahující jednotky: JSDH Moutnice, PS Židlochovice, JSDH Šitbořice, JSDH Žatčany

Návrat na základnu: 17:30