Požár trávy v Těšanech

Jednotce byl vyhlášen poplach v neděli 14.8. v 13:19 a byla vyslána na požár trávy do Těšan. Akceschopnost jednotky se opět prověřila velmi brzkým výjezdem obou automobilů. Naše jednotka se dostavila na místo údálosti téměř součastně jako domácí JSDH Těšany. Na místě události bylo zjištěno, že se jedná o nahlášené pálení. Jednalo se plošné vypalování pole po žních. Na místě se nacházel i majitel pole, který na vypalování dohlížel. Během silného větru se nepodařilo majiteli vypalovaní uhlídat a oheň přeskočil přes zoraný cca 3 m pás na další sklizené pole. Přitom se již nacházeli na místě JSDH Těšany, Moutnice a Šitbořice po zjištění skutečnosti, že se požár šíří nekontrolovatelně k poli se vzrostlou slunečnicí bylo zasáhnuto jednotkami a postupně se začal požár likvidovat pomocí lafetových proudnic z CAS a lokální ohniska udušeny lopatami. Po příjezdu HSZ Židlochovice a policie ČR byl sepsán záznam o události a jednotky odevzdaly zprávu o zásahu. Po té byly všechny jednotky odveleny na své základny. Zásah probíhal přibližně 1,5 hodiny a pole o rozměrech 150×100 bylo celé zasaženo plameny.

image-1-300x198 image-2-300x198 image-300x198