Požár trávy v Těšanech

11.9.2012 10:55 Vyhlášen požární poplach, požár trávy v Těšanech u místního JZD o rozloze cca. 20x20m.
11:00 výjezd CAS 32 v počtu 1+2 ( strojník Gargula Josef ml., velitel Dostál Zdeněk a Husák Václav)
11:03 výjezd DA Avia 12 v počtu 1+4 (strojník Dohnálek Pavel , velitel Novotný Pavel , Dohnálek Lukáš , Vaculík Marek a Husák Petr)
Po příjezdu na místo byl zjištěn požár suché trávy a keřů o rozloze přibližně 20×80 metrů. Na místě zásahu se nacházela místní JSDH Těšany. Zastavili jsme u šířící se fronty požáru,kterou jsme ihned hasili za pomoci „D“ proudu.
Po příjezdu našeho druhého vozidla byl z Tatry nasazen ještě jeden „C“ proud.Po uhašení fronty požáru byl prolit okraj požářiště. Na místo se dále dostavila profesionální jednotka PS Židlochovice s dvěmi cisternami.Velitel jednotky ze Židlochovic si přebral velení a rozhodl o prolití celého požářiště lafetovou proudnicí z naší Tatry. Při tomto úkolu došlo k poškození lafetové proudnice,která byla ihned vyměněna a mohlo se tak pokračovat v prolívání. Po prolití celého požářiště byl zásah ukončen a jednotky odveleny zpět na svoje základny.
Návrat na základnu doplnění vody a uklizení věcných prostředků. Nahlášení jako akceschopní na KOPIS.
Zprávu vypracoval – Husák Václav