Požár trávy směr Jalovisko

Lokace: Moutnice

Dne 26.4. byla naše jednotka v čase 9:40 vyslána k požáru trávy o rozměrech 10×7 m, v katastru obce Moutnice směrem na Jalovisko.

První automobil CAS 32 Tatra 148 vyjela v počtu 1+2 (strojník Dohnálek Jiří, velitel Novotný Pavel a Husák Václav) v čase 9:45.

DA 12 Avia vyjela v počtu 1+4 (strojník Tobiáš Putna, velitel Dohnálek Lukáš, Vaculík Marek, Dohnálek Vít a Kusý David.) v čase 9:48.

Po příjezdu na místo události, kam jsme se dostavili jako první byl nalezen požár rákosu a černé skládky v příkopě o rozměrech asi 10×7 metrů. Byl nasazen D proud a jednoduché hasební prostředky k lokalizaci požáru. Dále naše jednotka označila místo zásahu a stojící zásahové automobily na silnici dopravními kužely. Po příjezdu profesionální jednotky ze Židlochovic byl již požár lokalizovaný a pouze jsme dohašovali dvě pneumatiky, které doutnaly. Po uhašení i těchto pneumatik a příjezdu ostatních jednotek byl zásah ukončen. Použité nářadí uklizeno a všechny jednotky se vrátili zpět na své základny.

Návrat na základnu: 10:50. Zasahující jednotky: JSDH Moutnice, PS Židlochovice, JSDH Šitbořice a JSDH Žatčany.