Požár slámy Moutnice

11.8. v čase 10:29 byl ohlášen požár slámy na poli  u obce Moutnice směrem na Nesvačilku.

CAS 32 vyjíždí  v čase 10:34 s osádkou: velitel – Dohnálek J., strojník – Tobiáš P., a Husák V.

DA 12 vyjíždí  v čase 10:36 s osádkou: velitel –Vaculík M., strojník – Gargula J., Kusý D. a Dohnálek V.

Na místo jsme se dostavili jako první a bylo rozhodnuto, že na hořící slámu a strniště bude nasazena kropící lišta. Celková plocha požáru byla odhadnuta na 100×50 metrů. Po provedené lokalizaci se na místo dostavili ještě zbylé jednotky. Pracovník zemědělského družstva se dostavil na místo a požářiště oboral. Mezitím naše CAS odjela k doplnění vody k naší hasičské zbrojnici. Místo bylo předáno veliteli profesionálních hasičů z Židlochovic, který místo zkontroloval a rozhodl o ukončení zásahu.

 

Zasahující jednotky: JSDH Moutnice, JSDH Šitbořice, JSDH Žatčany a PS Židlochovice