Požár polního porostu

Dne 7.3. v 16:58 byla JSDH Moutnice vyslána k požáru trávy a polního porostu do lokality za fotbalovým hřištěm v 7Moutnicích. Naše jednotka se opět prokázala velmi rychlým výjezdem obou zásahových aut.Tatra 148 CAS 32 vyjela v počtu 1+2 (Putna Tobiáš,Husák Václav,Oprchal Petr) a DA12 Avia v počtu 1+4(Kohoutek Petr, Dohnálek Jiří, Dohnálek Vít, Novotný Petr a Dohnálek Pavel).
Při příjezdu Tatry na místo bylo zjištěno zě se jedná o požár suché trávy a rákosu na rozloze cca.70×30 metrů.
image_preview-21-300x168 image_preview-11-300x168 image_preview1-300x168

Vetšina požářiště však již byla vyhořená a oheň se rozšiřuje pouze po okrajích.Bylo rozhodnuto o nasazení VTP a jednoduchých hasebních prostředků. Při rozvinutí VTP však byla zjištěna závada na čerpadle a tím nemožnost jeho použití. Proto jsme k hašení použili pouze lopaty. V zápětí se dostavilo i naše druhé vozidlo a podpořilo nás v dohašovacích pracech, taktéž lopatami. Zanedlouho se na místo dostavila i JSDH Žatčany a dvě cisterny od HZS – Ps Hustopeče. Jednotka ze Žatčan provedla prolití zejména okrajů požářiště lafetovou proudnicí.Po vypsání a odevzdání dílčích zpráv o zásahu bylo rozhodnuto o ukončení zásahu a návratu jednotek na základny.
U hasičky jsme ještě doplnili z hydrantu Tatru JSDH Žatčany.
DA Avia nahlášena jako akceschopná zpět na KOPIS.Tatra pro poruchu zůstává prozatím neakceschopná mimo provoz. Přibližná doba zásahu 1,5 hod.