Požár nízké budovy v Těšanech

5.2.2014 – 14:38 – JSDH Moutnice vyslalo KOPIS Jmk k nahlášenému požáru nízké budovy do obce Těšany na ulici za místním OÚ s vozidly CAS 32 6600/0-S3R a DA 12-UL1MS v početním stavu 1+5.

V době příjezdu jednotky se na místě již nacházela JSDHo Těšany, která prováděla průzkum a měla nachystán RHP na případný zásah. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o skryté ohnisko požáru nad krbem v obývacím pokoji, které se projevovalo slabým zakouřením místnosti. Jednotka JSDH Moutnice provedla odvětrání místností a zajistila odpojení el. energie a plynu. Dále naše jednotka byla určena k ochlazování konstrukcí a k dohašování skrytých ohnisek požáru bojovým proudem D. Naše jednotka prováděla rozebírání stropních konstrukcí k vyhledávání skrytých ohnisek požáru, a následně k odklizení sutě. Jednotka byla vyzbrojena vzduchovými dýchacími přístroji z důvodu velké prašnosti a zakouřených místností. Po ukončení činnosti nás VZ odeslal zpět na základnu.

K zásahu byly vyslány: JSDH Těšany, JSDH Moutnice, JSDH Šitbořice, PS Židlochovice a vyšetřovatel příčin požárů HZS Jmk