Požár garáže v Šitbořicích

21.1.2014 – 20:14 – JSDH Moutnice vyslalo KOPIS Jmk k nahlášenému požáru garáže do obce Šitbořice na ulici Družstevní s vozidly CAS 32 6600/0-S3R a DA 12-UL1MS v početním stavu 1+5.

V době příjezdu jednotky se na místě již nacházela JSDHo Šitbořice zasahující s jedním bojovým proudem dále prováděla evakuaci předmětů. Ze západní strany garáží se nacházel dřevěný přístřešek, který byl zcela zasažen požárem. Jednotka se vyzbrojila vzduchovými dýchacími přístroji a velitel zásahu naši jednotku využil k evakuaci předmětů z přilehlých garáží a k ochlazování konstrukce garáží jedním C proudem. Dále naše jednotka byla využita k průzkumu střešní konstrukce garáží za pomocí nastavovacího žebříku. CAS jednotky byla určena k doplňování vody do CAS JSDH Šitbořice. Po ukončení činnosti nás VZ odeslal zpět na základnu.

K zásahu byly vyslány: JSDH Šitbořice, JSDH Moutnice JSDH Klobouky, PS Hustopeče a PS Břeclav