Požár Moutnice

V Pondělí 19.3.v 14:43 nám byl vyhlášen poplach na požár trávy a pneumatik v Moutnicích směrem na Velké Němčice.
14:48 výjezd Tatry 148 CAS 32 v počtu 1+2 v osádce Kohoutek Petr + Vaculík Marek, Husák Václav. 14:53 výjezd DA Avia 12 v počtu 1+1 (Dohnálek Jiří + Dohnálek Marek).
Na místo zasahu jsme se dostavili jako první a zjistili jsme,že se jedná o požár trávy kolem hnojiště.Požár se šířil na dvou stranách. Po příjezdu Tatry jsme natáhli VTP a zastavili jsme šíření požáru na jedné straně směrem ke stohu slámy. Jeden člen Tatry byl mezitím poslán s lopatou aby se pokusil zastavit šíření požáru na druhé straně. To se mu však nepodařilo. Do přesunutí Tatry ke druhé straně šíření požáru došlo k vznícení hromady staré trávy a jiného biologického odpadu. Dostavilo se i naše druhé vozidlo a její osádka nás posílila v hašení.
Nasadili jsme zde opět VTP a pokusili se uhasit i tuto stranu požáru. Podařilo se nám zastavit šíření požáru i na této straně. Touto dobou se se na místo události dostavila jednotka PS Židlochovice se dvěma cisternami. Jelikož se z celé masy valil dým ale nedalo se přesně určit ohnisko,bylo rozhodnuto o povolání těžké techniky z Agromonet Moutnice. Mezitím jsme dostali za úkol hasit pouze rozhořívající se místa této hromady. Dále byly povolány jednotky Šitbořic a Žatčany s cisternami a společně jsme potom rozhrabanou hromadu s těžkou technikou dohašovali pomocí dvou “C“ proudů a ženijního nářadí.Po dohašení všech těchto ohnisek byly postupně jednotky odveleny zpět na základny.My jsme ještě pomocí lišty na Tatře pokropili okraje požářiště a poté jsme odjeli také zpět na základnu.
Po návratu jsme doplnili Tatru vodou,doplnili suché a čisté hadice,auto jsme umyli a pomocí pračky na hadice jsme umyli i použité hadice.Zásah trval přibližně dvě a půl hodiny.
Jednotky: PS Židlochovice, JSDH Moutnice, JSDH Šitbořice a JSDH Žatčany.
Zprávu o zásahu vypracoval: Václav Husák
Fotografie poskytl: Marek Vaculík

image_preview-22-300x225 image_preview-12-300x225 image_preview2-300x225