Požár dopravních prostředků

Dne 4.11. (pátek) 17:34 byl JSDH Moutnice vyhlášen poplach na požár dopravních prostředků na místní komunikaci směrem na Brno poblíž čerpací stanice Adosa. Na místo události se dostavila jako první osádka s vozem CAS 32 T148. Již zdáli bylo vidět, že z vozidla šlehají plameny. Vozidlo bylo ponecháno v bečné vzdálenosti a provedl se průzkum. Průzkumem jsme zjistili, že se jedná o čelní střed dvou osobních automobilů, v autech jeli pouze řidiči, kteří se již nacházeli mimo vozidla. Na místo události se dostavil i druhý zásahový automobil. Velitel zásahu rozhodl o rozdělení. První skupina, která prováděla hasební práce na vznícených vozidlech byla posílena. Druhá skupina byla určena ke zdravotnímu ošetření řidičky z poškozeného vozidla a zároveň aby zabezpečila zdravotní stav do příjezdu ZZS. Komunikace vzhledem k povaze místu události byla po nezbytně nutnou dobu uzavřena a PČR se staral o odklánění dopravy. Na místo události se dostavili hasiči z HZS (Židlochovice) a zdravotní záchranná služba, která si převzala zraněné účastníky nehody. Pro poškozené automobily se dostavila odtahová služba a komunikace byla poklizena. Zásah traval přibližně 1,5 hodiny.

image2-300x198 image-12-300x198 image-22-300x198