Dopravní nehoda v Moutnicích, vyproštění zraněné osoby

Dopravní nehoda 1xOA v Moutnicích, vyproštění zraněné osoby

11:39 vyhlášen KOPIS poplach – dopravní nehoda 1xOA v Moutnicích,11
vyproštění zraněné osoby – jednalo se o dopravní nehodu osobního
automobilu v blízkosti čerpací stanice ADOSA na silnici č.380
11:45 výjezd T 148 CAS 32 s osádkou 1+2 (Oprchal Petr, Dohnálek Jiří a
Husák Petr)
11:50 výjezd DA Avia 30 (Gargula Josef st.)
Naše jednotka se na místo zásahu dostavila jako první. Velitel zásahu Petr Oprchal vydal rozkaz k provedení průzkumu a zajištění místa události. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o lehkou dopravní nehodu osobního automobilu Peugeot, které v důsledku nepřizpůsobení stavu a povaze vozovky skončilo po smyku v příkopě. Vozidlo jelo směrem od Brna a v levotočivé zatáčce nezvládla řidička řízení a s vozidlem sjela mimo vozovku. Stěžovala si na bolest hrudníku a páteře, proto byla přivolána RLP. Do doby jejího příjezdu zajišťovali členové naší jednotky předlékařskou první pomoc, která se tentokráte sestávala s nasazení krčního límce, zajištění teplotního komfortu a psychologické podpory řidičce. Dále naše jednotka provedla nezbytná protipožární opatření (odpojení baterie atd.), k úniku provozních kapalin nedošlo. Na místo zásahu se mezitím dostavila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Židlochovice, která si převzala velení zásahu. Naše jednotka pomáhala s řízením dopravy v místě zásahu. V tu dobu byla již na místě i dopravní policie a krátce po ní i RLP z Brna. Ta si převzala řidičku do své zdravotní péče a odvezla ji k vyšetření do nemocnice. Na místo se dostavil manžel řidičky, který si převzal havarované vozidlo do své péče. Velitel zásahu tak mohl rozhodnout o ukončení zásahu. Naše jednotka mu odevzdala dílčí zprávu o zásahu a byla odeslána zpět na domovskou základnu. Místo zásahu si k dořešení převzala Policie ČR.
12:45 návrat jednotek na základnu, vypsání jízdních výkazů, akceschopnost
jednotky nahlášena na Kopis.
PS : Následujícího dne se našemu veliteli dostalo uznání a pochvaly za náš rychlý a profesionální zásah a poskytnutí první pomoci přímo od postižené řidičky, která si sama sehnala telefon, aby alespoň takto mohla naší jednotce poděkovat. Pro nás je to obrovská vzpruha naší činnosti, protože právě pro tento pocit toto poslání vykonáváme – pomoci bližnímu svému. A když vám za tuto práci ještě někdo poděkuje, tak je to ta nejlepší odměna na světě. I my si dovolujeme závěrem poděkovat za slova chvály a uznání.