Tradiční pálení čarodějnic za hasičkou

I v letošním roce připravili moutničtí hasiči přistávací plochu za hasičkou k tradičnímu čarodějnickému sletu. Slétli se malé i velké čarodějky, čarodějové, kouzelnice i kouzelníci. Čarodějnický slet jsme zahájili úvodní přehlídkou všech čarodějnic, z kterých následně byly vybrány ty nejlepší v kategorii malá čarodějnice a velká čarodějnice. Již samozřejmostí jsou čarodějnické zkoušky, které složili za odměnu nejmladší z řad čarodějnic a čarodějů.

Ještě než jsme vyhlásili nejlepší malé čarodějnice, proběhlo taneční číslo u hořící hranice, bez kterého by nebylo to pravé pálení čarodějnic. Čarodějnici pro letošní rok nám připravily děti ze základní školy v Moutnicích pod vedením pí učitelky Lenky Vojtěchové a jako bonus nám namalovaly krásné obrázky, které byly vystaveny po celý čas za hasičkou a krásně nám zpestřily prostředí. Po setmění nás čekalo překvapení v podobě ohnivé show – souznění ohně, hudby a tance v provedení skupiny In Flamunus.

V pozdních večerních hodinách jsme vyhodnotili a vyhlásili favoritky v kategorii velká čarodějnice.

Příjemná zábava pokračovala do pozdních nočních hodin. O občerstvení se nám staral hasičský čarodějnický výčep s udírnou, kde jsme mohli ochutnat kozí chmel, hadí ocásky a spoustu dobrot určených k mlsání.

Více fotografií naleznete: http://bony-s.rajce.idnes.cz/Paleni_carodejnic_za_hasickou_2015/

car3 car2 car1