Technicko-taktické cvičení

Dne 26.10.2012 v 10:10 byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.
Jednalo se o technicko-taktické cvičení v areálu firmy Čepro v Kloboukách u Brna jehož cílem bylo vyzkoušet taktické možnosti a postupy v tomto areálu.
První výjezdové vozidlo Tatra 148 CAS 32 vyjelo v počtu 1+2 (strojník Putna Tobiáš, velitel Novotný Pavel a Husák Václav) v čase 10:16.
Druhé vozidlo DA 12 Avia vyjelo v počtu 1+3 (strojník Dohnálek Jiří, velitel Dohnálek Lukáš, Hemala Vojtěch a Dohnálek Vít) v čase 10:18
Po příjezdu na místo zásahu jsme byli odesláni do prostoru týlu zásahu kde jsme společně s dalšími jednotkami čekali na případné další rozkazy. Cvičení bylo vedeno na požár čerpacích stanovišť na ropu a podobné produkty. Bylo nasazeno několik vodních proudů a také několik proudů s pěnou. Při zásahu,který byl rozdělen do tří úseků se na dvou z těchto úseků zasahovalo v dýchací technice. Naše jednotka dostala rozkaz, aby každý nositel dýchací techniky byl nachystán s VDP v pohotovostním režimu na případné prostřídání. Toho však nebylo třeba a proto jsme následně naše VDP umístili zpět na místo.
Po lokalizaci a likvidaci požáru došlo k úklidu veškerého materiálu a techniky a vyhodnocení cvičení. Poté měli všichni účastníci možnost prohlídky areálu a pak již každý odjel zpět na základnu.
Návrat na základnu 12:45