Shrnutí Moutnické cyklojízdy

9.4. 2015 – Pěšky nebo na kole, hlavně bezpečně – Moutnická cyklojízda

Jako minulý rok tak i letos proběhla v první polovině dubna preventivně výchovná akce pro děti Pěšky nebo na kole, hlavně bezpečně – Moutnická cyklojízda. Tato akce proběhla ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Jihomoravského kraje, Besipem a Hasíkem.

Cyklojízdu jsme zahájili nejprve poučením, jak se máme chovat při jízdě na kole, když se staneme účastníky silničního provozu, a také jaké máme mít ochranné doplňky, abychom byli bezpečně viditelní. Poté jsme zahájili cyklistickou sezónu čestným kolečkem po Moutnicích pod dohledem dopravní policie Brno – venkov. Následně se plnily různé úkoly, které souvisejí i se silničním provozem. U Hasíka si děti zopakovaly důležitá telefonní čísla, jak zavolat pomoc, na stanovišti zdravovědy jak ošetřit odřené koleno a samozřejmě jakou rychlostí jsou schopné jezdit naše kola a koloběžky nám změřil radar dopravní policie.

Jako odměnu děti dostaly dopravní omalovánky a pexeso. Když jsme toto krásné slunečné odpoledne strávily v prostředí hasičské zbrojnice, tak tam musí být i něco od hasičů, a tak celé odpoledne byla možnost hasit hořící domeček 🙂

cyklo 1 cyklo 2

Více fotografií naleznete: http://bony-s.rajce.idnes.cz/Moutnicka_cyklojizda_9.4.2015/