Požár zbytku stohu za Moutnicemi u Nesvačilky.

11.10 v čase 17:28 byl ohlášen požár zbytku stohu za Moutnicemi u Nesvačilky.

CAS vyjela  v čase 17:32 s osádkou: velitel – Oprchal P., strojník – Kohoutek P. a Husák V.

DA v čase 17:34 s osádkou: velitel – Novotný Pavel, strojník – Urban S., Hemala S.,  Žáček L., Dohnálek M. a Vaculík M.

Po příjezdu na místo, kde se již vyskytovali pracovníci zemědělského družstva, kterému tento stoh patřil, byl nalezen požár zbytků starých balíků slámy o rozloze cca. 10×10 metrů. Byli nasazeny dva C proudy na důkladné prolití veškeré slámy. Posléze se na místo dostavili profesionální hasiči ze Židlochovic, který si přebral velení a po dohodě dal pokyn k poslaní nakladače z družstva, který provede rozhrabání aby se mohl požár zcela zlikvidovat. Jednotka ze Židlochovic doplnila naši tatru,   zanedlouho se dostavil nakladač, který slámu prohrábl a požár se tak podařilo zcela zlikvidovat. Mezitím došlo k upřesnění katastrálního území a bylo zjištěno že jde o území obce Žatčany. Z tohoto důvodu musel operační důstojník vyslat ještě JSDH Žatčany. Ta však byla ihned odeslána zpět na základnu.

 

Návrat na základnu 18:45

 

Zasahující jednotky JSDH Moutnice,  PS Židlochovice a JSDH Žatčany.