Požár lesa u obce Moutnice

Ve čtvrtek 16.8. ve 12:32 jsme vyjeli k nahlášené události požáru lesa u obce Moutnice směrem na Nový dvůr.
12:35 výjezd Tatry 148 CAS 32 v počtu 1+2 (strojník Oprchal Petr + Novotný Pavel a Gargula Josef ml.)
12:41 výjezd DA Avia 12 v počtu 1+2 (strojník Dohnálek Jiří + Husák Václav a Dohnálek Vít)
Po cestě k místu zásahu jsme neviděli žádné známky hoření a najít dané místo nám proto nějakou chvíli trvalo.Následně jsme našli místo zásahu, kam jsme se dostavili jako první a zjistili jsme, že se jedná o požár trávy a keřů o rozloze přibližně 12×5 metrů.Místo jsme prolili za pomocí „D“ proudu.
Na místo se potom dostavila profesionální jednotka ze stanice Židlochovice jejichž velitel si přebral velení a po kontrole rozhodl o uklizení nasazených prostředků. Na místo se dostavila JSDH Žatčany a po vypsání dílčích zpráv o zásahu všechny jednotky odjely zpět na svoje základny.
Návrat 13:30. Uklizení a nahlášení akceschopnosti na KOPIS.