Moutnická cyklojízda a neb „Pěšky, nebo na kole, hlavně bezpečně“

Dne 3. dubna 2014 proběhla u nás v Moutnicích za hasičkou pod záštitou Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje ve spolupráci s Besipem a Hasíkem „Moutnická cyklojízda“.

Jelikož každý z nás se alespoň někdy pohybuje po silnici budˇ na kole, nebo pěšky, vůbec si neuvědomujeme, že jsme též účastníci silničního provozu a tudíž musíme dodržovat určitá pravidla. Proto jsme uvítali mezi námi paní nprap. Petru Hrazdírovou z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje – z preventivně informačního oddělení, kolegy z pořádkové policie a kolegy z dopravního oddělení Brno – venkov. Cyklistickou sezonu jsme zahájili čestným kolečkem po Moutnicích pod dohledem dopravní policie. S pravidly silničního provozu nás seznámil p. Ing. Pavel Čížek z BESIPU a vyzkoušeli jsme si základní ošetření odřeného kolene nebo ruky pod odborným dozorem zdravotní sestřičky. Navštívil nás i zástupce Hasíka náš kamarád nstrmž. Bc. Pavel Novotný, který vysvětlil dětem, jak je důležité si pamatovat základní telefonní čísla integrovaného záchranného systému. Za odměnu si mohly děti uhasit hořící domeček. Děti se rozešly domů s drobnými dárečky, reflexními vestičkami nebo doplňky.

Krásné slunečné odpoledne jsme uzavřeli pohoštěním, které nám připravili moutničtí hasiči.

 

Více fotografií najdete ve fotogalerii:  http://bony-s.rajce.idnes.cz/3_.4._2014_Moutnicka_cyklojizda 

efwrefw3htgr